Teslimat, İade, İptal ve Değişim

İPTAL VE İADE

İPTAL;

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişinizi - ürün her ne olursa olsun (abiye, takı, elbise v.b. ) – iptal etmek istediğinizde iletişim numaralarımızdan ( 0 (236) 232 2424 ) bize ulaşıp siparişinizi iptal edebilirsiniz. 

%100 İade Garantisi nedir? 

%100 İade Garantisi, Saraylı Giyim’den satın aldığınız ÜRÜNLERİ hasarlı olduğu takdirde 1 iş günü içerisinde koşulsuz - şartsız iade edip ürün bedelini geri alma güvencesidir.  

- ABİYE ÜRÜNLERİMİZDE ÜRÜN TESLİMATI GERÇEKLEŞTİĞİ GÜN TARAFIMIZA İLGİLİ NUMARALARDAN (0 (236) 232 2424) BİLGİ VERİLİP
  KARGOYA VERİLİR İSE İADE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLİR.

KARGOYA AYNI GUN VERİLMEDİĞİ TESPİT EDİLEN ABİYE ÜRÜNLERİN İADE İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEMEZ.

    

 YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERDE İADE VE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR.


- İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDE İADE OLMAMAKLA BİRLİKTE HEDİYEDE VERİLMEMEKTEDİR. .

İade için ne yapmam gerekiyor? 

Öncelikle, iade etmek istediğiniz siparişin durumunu Siparişlerim sayfasından kontrol edin. Eğer siparişinizin durumu "TAMAMLANDI" yahut "BEKLEMEDE"  ise 0 (236) 232 2424 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Mesaj alanına sipariş ettiğiniz ürünün adını, siparişinizin tamamını değil de içindeki bir ürünü iptal etmek istiyorsanız ilgili ürünün / ürünlerin kodunu, adedini yazıp bize gönderin. Siparişinizi yahut içindeki ürün / ürünleri hızlıca iptal / iade edelim.

 1. İade talebinizi, ürünleri teslim aldığınız tarihi izleyen 1 iş günü içerisinde bize ürünün ulaştırılması gerekmektedir. 

  Mesajınızda: Sipariş numaranız, iade edeceğiniz ürünün/ürünlerin kodu, adetleri ve iade nedeniniz bulunmalı.

  2. İade konusu ürünü, faturası ve varsa tüm aksesuarları, verildiyse hediyesi ile birlikte bize gönderin.

  3. Ürüne ait fatura 2 nüshadan oluşur. İade işlemini yaparken bu faturaları 2 nüsha halinde bize gönderin.

  4. İade edilecek paket hasarsız, ürün kullanılmamış yahut kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalı.
   

İade adresimiz:  
Utku Mah. 1208 Sk. No:11/A Şehzadeler/MANİSA
Şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilir. Üründe kullanımdan doğan bir sorun yoksa, ürünün bedeli tarafınıza kargo ücretleri kesilerek iade edilir. İade süresi 7 iş günü'dür.

Siparişiniz bir kurum (şirket, vakıf, dernek vb) adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olmaz.

İade kapsamı dışındaki ürünler hangileri? 

Niteliği itibariyle; tek kullanımlık ve hızlı bozulan ürünlerin, cayma hakkı/süresi sona ermeden (ürünü teslim aldığınız gün) önce tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinin, tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade kapsamı dışındaki ürünler:

•Abiye Ürünle ve Aksesuarlar
*İade süresinin geçtiği ürünler.
**Özel ambalajı hasar görmüş, kullanılmış, kirletilmiş, hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmez.
*Aksesuarlar

Yurt dışına İademiz Yoktur.

Kurumsal faturalı ürünleri iade ederken nelere dikkat etmeliyim? 

Siparişiniz bir kurum adına fatura edilmişse, iade işlemi için ürünle birlikte kurumun düzenlediği "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir "iade faturası" göndermeniz gerekiyor. Aksi halde iade işleminizi tamamlayabilmemiz mümkün olmaz.

İade ettiğim ürünün bedelini ne zaman geri alabilirim? 

Ürününüz, sarayligiyim.net'a ulaştıktan sonra Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir (Bu aşamada size iade işleminizin başladığını bildiren bir e-posta gönderiyoruz). İade şartlarına uygunsa iade ettiğiniz ürünün iade işlemi, ürünün bize ulaşmasını takip eden 7 gün içinde tamamlanır. Tamamlandıktan sonra sarayligiyim.net'dan size iade işleminizin tamamlandığını bildiren bir e-posta gelir. Bu işlemden sonra bankaların saraylıgiyim'den aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 7 iş günü sürer. İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz. Taksitli satın almalarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır.)
*Ürün bedelinden kargo ücretleri kesilerek kalan tutar size iade edilir.

Ürün değişimi yapıyor musunuz? 

sarayligiyim.net' da iade kapsamı dışında olan bütün ürünler için 1 gün içerisinde her türlü beden ve ürün değişimi yapılabilmektedir. Değişim olucak ürünün kargo bedeli müşteriye aittir.